Instagram Hikâyelere Gif Nasıl Eklenir? Başka Yerde Kullanılır mı?
Instagram Hikâyelere Gif Nasıl Eklenir? Başka Yerde Kullanılır mı?

Instagram’a birçok özelliğin gelmesi ile birlikte hikâyelerinize koyabileceğiniz hareketli animasyon (gif) ekleme özelliği de tüm kullanıcıların kullanabileceği bir şekilde sunulmaktadır. Hikâyelerde gif özelliğini kullanabilmeniz için, Instagram uygulamanız güncel olmalıdır. Peki, Instagram hikâyelerine gif nasıl eklenmektedir? Öncelikle gif eklemek istediğiniz yeni fotoğraf ve videolar çekmelisiniz ya da önceden çekmiş olduklarınızdan birini seçmelisiniz. Fotoğraf ve videolarınızı belirledikten sonra, hikâye bölümünde ki sağ üst köşede bulunan gülen yüz ifadesine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan ekrandan istediğiniz gif seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Daha sonra fotoğraf veya videolarınız üzerinde dilediğiniz yere gif’leri yerleştirebilirsiniz. Ayrıca GIPHY arama kısmından kullanmak istediğiniz gif içeriğine ulaşabilirsiniz. Peki, gif’ler başka yerde kullanılır mı? Oluşturduğunuz ya da gif eklediğiniz video ve fotoğraflarınızı galeriye kaydederek, başka yerlerde kullanabilme olanağına sahipsinizdir.

Instagram Gif Özelliği Neden Gözükmeyebilir?

Instagram gif özelliğinin görünmemesi olayının birkaç nedeni olabilmektedir. Bu nedenlerden ilki, Instagram uygulamasındaki işlemlerinizdir. Yaptığınız işlemler yüzünden hesabınıza kısıtlama gelmiş olabilir. Bu durum gif özelliğini çok fazla kullandığınızda ve üst üste kullandığınızda karşınıza çıkabilir. Görünmemesinin bir diğer sebebi ise, Instagram'ın bir ara gif özelliğini kaldırılmasıydı. Kullanıcıların bu özelliği olan talebi oldukça fazlayken ve yeni güncellemeler bekleniyorken, Instagram kullanıcılarının şaşırtarak bu kararı almıştır. Neyse ki kısa süre sonra Instagram yöneticilerinden bir açıklama gelmiştir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Gerçek Takipçi Satın Al

Instagram Gif Desteği Neden Kalktı?

Instagram gif desteğiyle alakalı olarak GIPHY ile anlaşmıştır. Gif desteğinin kaldırılmasının nedeni tam da bu noktada karşımıza çıkıyor. GIPHY üzerinde bulunan bir gif’in ırkçılığı temsil ettiği söylendi ve tepkilerini ortaya çıkmasına neden oldu. Instagram kullanıcılarının attıkları şikâyet mesajları ve düzenledikleri kampanyalar sonucu, Instagram gif desteğini kaldırdığını duyurdu. Aslında bu durum tam olarak şöyledir. GIPHY desteği kaldırılmıştır. Ancak şu anki durumda sistemden gif paylaşımına izin verildiğinden, sistem kapatılmış oldu.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip