Instagram’da Konum Kapatma Var Mıdır?
Instagram’da Konum Kapatma Var Mıdır?

Instagram’da konum kapatma ayarı mevcuttur. Bu ayar, video ve fotoğraf gönderileri oluştururken, uygulamanın otomatik olarak konumunuzu paylaştığınız gönderilere eklememesi için yapılmaktadır. Eğer sizde paylaştığınız gönderilere konumuzun otomatik olarak eklenmesi istemiyorsanız, bu özelliği konum ayarlarından kapatabilirsiniz. Burada şunu da belirtmeliyiz ki, paylaşımlarınızı yapmadan önce konumlarınızın değiştirilmesi veya silinmesi oldukça basittir. Sadece bazı durumlarda konumlar eksik ya da yanlış olabilmektedir. Kullanıcılar bu sebepten konumlarını gizleyebilmektedirler.

Instagram’da Konum Nasıl Görünür ve Nasıl Kaldırılabilir?

Kullandığınız akıllı telefon ya da farklı cihazlardan ayarlar kısmına girdiğinizde, Instagram uygulamasını bulup, konum seçeneğine tıklayarak, uygulama kullanırken demeniz gerekmektedir. Bu durum paylaştığınız gönderilerde, konumunuzun kolaylıkla görünmesini ve bulunması olanağı sağlamaktadır. Konumlarınızın gönderilerinizde görünmesini istemiyorsanız, paylaşım yapmadan önce eklenmiş olan konumu silebilirsiniz ya da uygulama ayarlarınagiderek, konum özelliğini “asla” seçeneği ile kaldırabilirsiniz. Konum belirtmek isteğe bağlı bir durumdur ve kullanıcıların bu konuda bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Konum paylaşımlarınız konusunda herhangi bir güvenlik hatası yaşadığınız takdirde, Instagram sorumlu olmamaktadır. Bu sebepten paylaşımlarınızda kullanmak istediğiniz konumlara dikkat etmeniz gerekir. Eğer konum paylaşmak istemezseniz, konum ayarlarınızdan kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Takipçi Satın Al Türk

Instagram’da Daha Önce Eklediğiniz Konumları Gönderilerinizi Silmeden Nasıl Kaldırabilirsiniz?

Instagram uygulamasında daha önce paylaşmış olduğunuz video ve fotoğraflarınıza eklenen konumları kaldırmak istiyor ve bu durumu gönderilerinizi silmeden gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken basit bir yol vardır. Konum kaldırma işlemi için, kaldırmak istediğiniz video ya da fotoğrafın üst kısmından düzenli seçeneğine tıklayarak, bu durumu gerçekleştirebilirsiniz. Düzenle kısmından dilediğiniz zaman konumlarınızı kaldırabilir dilerseniz de yeni konumlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca gönderilerinizin mevcut konumlarını da değiştirebilme seçeneği bulunmaktadır. Bu şekilde konumlar kolaylıkla düzenlenebilme olanağına sahiptir. İstediğiniz şekilde konumları düzeltebilir, kaldırabilir ve konumlar ekleyebilirsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip