Discord Ekran Paylaşımında Ses Gitmiyor!

Discord Ekran Paylaşımında Ses Gitmiyor!

Discord Ekran Paylaşımı Sesi Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir ?

Discord Ekran Paylaşımı Sesi Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir ?

Merhaba Arkadaşlar, Bu sorunla karşılaşıyor musunuz? Windows / Mac, Android ve iPhone için uyumsuzluk uygulamasındaki akış / ekran paylaşımı özelliği sırasında ses / sesin çalışmama sorununu veya ses / sesin çalışmama sorununu düzeltmek istiyorsunuz.

İşte bu yazımızda, discord uygulamasında bu ekran paylaşım seslerinin çalışmama sorununu kolayca düzeltmek için kolayca takip edebilirsiniz! Bu ekran paylaşımı özelliğini kullanan pek çok kullanıcı, son zamanlarda bu sesin çalışmama sorunuyla karşı karşıya kaldı. 

Ses çalışmıyor sorunu bu sorunu mac cihazlarda da gösteriyordu, son zamanlarda mobil cihazlarda da bu ekran paylaşma özelliği çıktı ve arkadaşlarınızla veya discord gruplarıyla ekranı paylaşırken de bu sorunla karşılaştı.

Discord’da sesin çalışmama sorununu çözmek için kendi başınıza yapabileceğiniz bazı adımlar:

Windows Pc veya Mac kullanıcılarının discorddaki sesi düzeltmesi için şu yöntemleri deneyin,

En Son Discord Uygulamasını kullandığınızdan emin olun 

Aktivitenizi/uygulamanızı yayınlamak/paylaşmak istediğiniz discord uygulamasına ekleyin

Aktivite eklemek için discord>Kullanıcı ayarları>Oyun Aktivitesi>Uygulama Ekle’yi buradan açın

Discord uygulaması için ses ayarları iznini kontrol edin

discord uygulaması için mikrofon kullanma iznine izin ver

Windows cihazları için, Ses Sürücülerinizi tüm işlevleri sorunsuz bir şekilde çalışacak şekilde güncellemeyi de deneyebilirsiniz. Ve Discord uygulamasını yönetici olarak çalıştır olarak çalıştırdığınızdan emin olun. Bunu yapmak için fareyi discord simgesine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır’ı seçin.

Apple Mac kullanıyorsanız ve akış veya ekran paylaşımı sırasında bu uyumsuz ses çalışmıyorsa, bazı mac sürümlerinde sesi masaüstünden kaydetmenize izin vermediğinden, şu anda kullanılmayabilir. 

Bu shreenshare’i düzeltmek için android/IOS cihazındaysanız veya ses akışı çalışmıyorsa, önce Discord uygulamasını appstore/playstore’dan güncellemeli ve ardından uygulama ayarlarından ses için tüm izinleri etkinleştirmelisiniz.